Dla kogo:
Szkolenie dostępne w wariantach dostosowanych dla:
– szkół i przedszkoli: dla uczniów, rodziców lub nauczycieli;
– firm i instytucji: dla pracowników, menedżerów, ekspertów HR.
Realizowane stacjonarnie u zamawiającego lub online.
Czas trwania:
O szkoleniu:
Zastanawiasz się, co to jest fonoholizm? Jak nie uzależnić się od internetu i smartfona? Po czym poznać, że dziecko jest uzależnione od internetu? A może czujesz się zmęczony ciągłym korzystaniem z internetu i smartfona w pracy i poza nią? Jeśli któreś z tych pytań dotyczy Ciebie, to na pewno zainteresuje Cię nasze szkolenie o e-uzależnieniach i higienie cyfrowej.
„Fonoholizm i higiena cyfrowa – jak zapobiegać e-uzależnieniom” to nasze flagowe i najchętniej zamawiane szkolenie, z którym od lat odwiedzamy szkoły, przedszkola oraz firmy i instytucje na terenie całego kraju. Regularnie je uaktualniamy, bo świat nowych technologii ciągle się zmienia i stawia nowe wymagania! Dlatego opracowaliśmy kilka wariantów szkolenia, dostosowanych do odbiorców – z innymi problemami borykają się rodzice, nauczyciele, z innymi pracownicy i menedżerowie firm, a jeszcze innym językiem należy mówić do dzieci i młodzieży.
Dla szkół i przedszkoli realizujemy trwające 1 lub 2h lekcyjne spotkania z uczniami, a także wykłady i szkolenia dla rodziców i rad pedagogicznych (czas trwania od 90 do 120 minut). W tym wariancie szkolenia głównym tematem są uzależnienia od internetu i smartfona wśród dzieci i młodzieży. Skuteczna profilaktyka w tym zakresie zależy od świadomości wszystkich uczestników procesu wychowania i edukacji, dlatego zalecamy objęcie szkoleniami całej społeczności szkolnej: nie tylko uczniów, ale także rodziców i nauczycieli. Tylko w ten sposób możemy mówić o Szkole Odpowiedzialnej Cyfrowo.
Dla firm i instytucji spoza sektora edukacji mamy przygotowane wykłady i warsztaty dla pracowników, menadżerów lub ekspertów HR, pozwalające wprowadzić zasady higieny cyfrowej w miejscu pracy i zadbać w ten sposób o dobrostan pracowników oraz poprawić efektywność pracy zespołu. Nowe technologie zacierają granice pomiędzy czasem na pracę i na odpoczynek, stając się często polem nadużyć. Przemęczeni koniecznością stałej dostępności pracownicy przejawiają symptomy uzależnienia od internetu i przemęczenia informacyjnego – według badań naukowych to bezpośrednio przekłada się na ich dobrostan, efektywność pracy i poziom kompetencji.
Nasze szkolenia opieramy o wyniki badań naukowych realizowanych przez nas oraz inne podmioty w Polsce i na świecie. Wykorzystujemy także nasze kilkunastoletnie doświadczenia w edukacji z zakresu socjologii, psychologii i komunikacji społecznej oraz gruntowną znajomość nowych technologii i wiedzy o zachowaniach użytkowników internetu. Podczas spotkań skupiamy się na tym, aby najpierw pomóc uczestnikom zrozumieć zagadnienie, a następnie przekazać konkretne rozwiązania. Dzięki temu nasze wykłady i szkolenia mają bardzo praktyczny wymiar. Więcej szczegółów w prezentacjach do pobrania: >>dla szkół<< oraz >>dla firm<<.
Czego dowiesz się na szkoleniu?
Czym jest fonoholizm i jaka jest realna skala e-uzależnień?
Jakie są objawy nadużywania internetu i smartfona?
Dlaczego nadużywanie internetu i smartfona ma negatywny wpływ na wyniki w nauce, pracy oraz na nasze relacje?
Co zrobić, aby używanie smartfona i internetu było bezpieczne i przynosiło nam korzyści?
Higiena cyfrowa i kodeks ekranowy – jak je wprowadzić w szkole, w pracy i w życiu prywatnym.
Cena szkolenia:
Cena szkoleń zależy od wybranej formuły i czasu trwania. W przypadku zamówienia szkoleń dla kilku grup przyznajemy rabaty. Oto przykładowe widełki cenowe:
– Warsztaty dla klas I-II SP: 350,00 (45 min.)
– Warsztaty dla klas III-VIII SP, uczniowie szkół ponadpodstawowych: 700,00 (90 min.)
– Wykłady dla rodziców: od 2 500,00 pln
– Szkolenia dla rad pedagogicznych: od 3 000,00 pln
– Szkolenia dla pracowników w firmach i instytucjach: od 3 000,00 pln
Więcej szczegółów znajdziesz w naszej >> prezentacji dla szkół na rok 2023/2024<<. Aby niezobowiązująco uzyskać ostateczną wycenę, kliknij poniżej „Zamów szkolenie” i daj nam znać, jakie są potrzeby Twojej szkoły lub firmy.
Dochód ze szkoleń pozwala na finansowanie statutowej działalności Fundacji, w tym realizowanie kampanii społecznych, badań naukowych oraz wydawanie publikacji edukacyjnych.
Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych.
Zobacz szkolenie:
Szkolenie dla:
uczniów, rodziców i nauczycieli
Zobacz szkolenie:
Szkolenie dla:
poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Zobacz warsztat:
Szkolenie dla:
rodzin z dziećmi lub dla grup dzieci i młodzieży
Raz w miesiącu w Twojej skrzynce mailowej: najnowsze wyniki badań, materiały edukacyjne oraz powiadomienia o nowych projektach.
Materiały edukacyjne
Raporty i publikacje
Scenariusze lekcji
Domowy kodeks
O nas
O Fundacji
Statut
Referencje
Księga znaku
Wykonanie: Maurycy Gast