MAURYCY, WRZUĆ NA RAZIE TEN TEKST, CO JEST NA WWW FUNDACJI, A JA TO SOBIE WYEDYTUJĘ NA ŻYWO JAK JUŻ STRONA STANIE.
ASIU, TUTAJ BĘDĘ POTRZEBOWAŁA MAŁEJ GRAFIKI ZAMIAST NASZEGO ZDJĘCIA.
Na podstawie prowadzonych przez nas badań oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia stworzyliśmy definicję higieny cyfrowej. W najprostszym ujęciu, to kreatywne
i odpowiedzialne używanie nowych technologii. Jej poziom uzależniony jest od samoregulacji i kontroli związanej
z korzystaniem z internetu oraz cyfrowych narzędzi ekranowych. Niski poziom cyfrowej higieny powoduje szereg negatywnych konsekwencji, jak obniżenie nastroju czy problemy w relacjach z innymi.
Czytaj więcej >> (poproszę ten przycisk wyrównany do prawej strony boksu)
Maurycy, Tutaj sobie wpiszę swoje dane, na razie skopiuj mi to, co jest.
25% nastolatków czuje się przeciążona nadmiarem informacji docierających do nich przez internet.
Ponad 60% uczniów twierdzi, że ich rodzice nigdy nie uczyli ich odpowiedzialnego korzystania z internetu i smartfona.
Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfonu.
25% nastolatków czuje się przeciążona nadmiarem informacji docierających do nich przez internet.
Ponad 60% uczniów twierdzi, że ich rodzice nigdy nie uczyli ich odpowiedzialnego korzystania z internetu i smartfona.
Wiesz jak wiele dzieci i młodzieży cierpi na depresje? Jak ją odróżnić od chandry? Jak się przed nią ustrzec? Dowiedz się więcej i pomóż sobie i innym!
Depresja dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci. Pobierz nasz poradnik i dowiedz się jak rozpoznać symptomy depresji, jak pomagać i jak przeciwdziałać.
Zobacz zestawy naszych infografik dotyczących depresji. Podziel się nimi z innymi w mediach społecznościowych, wykorzystaj na lekcji lub do rozmowy z innymi.
Co sprawia, że uzależniamy się od internetu lub smartfonów? Dlaczego zaczynam sięgać po smartfon odruchowo? Jak to się dzieje, że przestaję kontrolować czas w internecie? To pytania, które stawia sobie większość użytkowników internetu. Wspólnie z naszym ekspertem, neurobiologiem, dr. Wojciechem...
Na świecie już 4,54 miliarda ludzi korzysta z internetu, a 3,8 miliarda z mediów społecznościowych. Nowe technologie są stałym elementem naszego życia i stanowią istotne narzędzia codziennego funkcjonowania, pracy, edukacji, rozrywki. Doświadczenie ograniczenia bezpośrednich kontaktów społecznych spowodowanych pandemią koronawirusa dotkliwie...
To będzie
wstawione późnie
Każda szkoła biorąca udział w naszych badaniach otrzymuje zanonimizowane wyniki dla swojej społeczności szkolnej. Pozwala to na opracowanie programów profilaktycznych oraz często stanowi podstawę do wnioskowania o dodatkowe finansowanie na działania profilaktyczne w szkole. Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj bieżące informacje o trwających badaniach.
Twoja szkoła może być Szkołą Odpowiedzialną Cyfrowo.
Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z nowych technologii
i funkcjonowania w świecie cyfrowym to dzisiaj konieczność, a nie opcja. Aby wspierać szkoły we wdrażaniu skutecznych działań w tym zakresie, stworzyliśmy autorski program „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. Dowiedz się o nim więcej i dołącz do ogólnopolskiej sieci szkół.
Profilaktyka e-uzależnień zaczyna się w domu.
Skuteczna profilaktyka fonoholizmu zaczyna się już w domu. Dlatego nasze szkolenia kierujemy nie tylko do dzieci i nauczycieli, ale także rodziców. Zobacz naszą ofertę szkoleniową i zaproś nas do swojej szkoły lub przedszkola. Skorzystaj także z naszych materiałów edukacyjnych do wykorzystania
w domu i w szkole.
Raz w miesiącu w Twojej skrzynce mailowej: najnowsze wyniki badań, materiały edukacyjne oraz powiadomienia o nowych projektach.
Materiały edukacyjne
Raporty i publikacje
Scenariusze lekcji
Domowy kodeks
O nas
O Fundacji
Statut
Referencje
Księga znaku
Wykonanie: Maurycy Gast