Szkolenie


Smartfony w szkole


- jak być Szkołą Odpowiedzialną Cyfrowo?


Szkolenie dla nauczycieli, dyrektorów i rad pedagogicznych.


Dowiedz się więcej
 

Szczegóły szkolenia

Dla kogo:

Szkolenie w formie wykładu lub wykładu połączonego z warsztatem, przeznaczone dla rad pedagogicznych, nauczycieli, dyrektorów i menadżerów szkół. Realizowane stacjonarnie u zamawiającego lub online.

Czas trwania:


90/120 min

O szkoleniu:

Jak uregulować w szkole takie kwestie jak korzystanie ze smartfonów przez uczniów? Jak prowadzić skuteczna profilaktykę e-uzależnień? Jak przeciwdziałać cyberprzemocy wśród uczniów? Na te i wiele innych pytań, przed którymi staje każda Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, odpowiada nasze szkolenie, dzięki któremu wdrożysz w swojej szkole zasady cyfrowej higieny.

Szkolenie wyposaża nauczycieli i menedżerów szkoły w niezbędną wiedzę z zakresu profilaktyki e-uzależnień i przygotowuje do stworzenia i wdrożenia szkolnych zasad higieny cyfrowej oraz programu profilaktycznego.

Jaka jest Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo?

To miejsce, które dba o odpowiedzialne korzystanie z nowych technologii poprzez edukację, działania profilaktyczne oraz stwarzanie odpowiednich warunków do wzrastania dzieci i młodzieży. To szkoła, która rozumie, że zamiast zakazów korzystania ze smartfona, lepsze jest wspólne ustalanie zasad. A zamiast negowania postępu technologicznego, należy wspierać uczniów w zdrowym rozwoju w świecie nowych technologii.

Wiedza jako podstawa działania

97% polskich uczniów korzysta ze smartfona i internetu, a połowa z nich przejawia symptomy ich nadużywania. Nie pozostaje to bez wpływu na rozwój mózgu, koncentrację uwagi, możliwości poznawcze. Wiedza o tym, jak przebiega proces uzależnienia, jakiej grupy uczniów dotyczy, po czym poznać, że uczeń doświadcza cyberprzemocy lub sięga po tzw. patotreści - to podstawa działania Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo.

Czego dowiesz się na szkoleniu?

  • Jak wprowadzać szkolne zasady korzystania ze smartfonów.

  • Jakie są zagrożenia związane z nadużywaniem internetu i smartfonów przez uczniów.

  • Jakie są dobre praktyki związane z higieną cyfrową i edukacją cyfrową w szkołach.

  • Jakie są konsekwencje braku lub niewystarczających działań szkoły związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z mediów cyfrowych.

  • Czym jest Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo?

  • Cena szkoleń:

    Cena szkoleń zależy od wybranej formuły i czasu trwania. W przypadku zamówienia szkoleń dla kilku grup przyznajemy rabaty. Cena jednego szkolenia dla rady pedagogicznej rozpoczyna się od 2 500 pln. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej >> prezentacji dla szkół na rok 2020/21<<. Aby niezobowiązująco uzyskać ostateczną wycenę, kliknij poniżej "Zamów szkolenie" i daj nam znać, jakie są potrzeby Twojej szkoły.
    Dochód ze szkoleń pozwala na finansowanie statutowej działalności Fundacji, w tym realizowanie kampanii społecznych, badań naukowych oraz wydawanie publikacji edukacyjnych